Dan karijera Geodetskog fakulteta

Dan karijera Geodetskog fakulteta u organizaciji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i Hrvatske udruge poslodavaca održan je online putem Microsoft Teams platforme u srijedu 23. rujna 2020. Cilj Dana karijera bio je omogućiti predstavljanje tvrtki iz područja geodezije i geoinformatike studentima Geodetskog fakulteta, upoznati studente sa stanjem na tržištu rada u Republici Hrvatskoj, te omogućiti izravnu komunikaciju poslodavaca i studenata Geodetskog fakulteta.

Dan karijera Geodetskog fakulteta otvorio je dekan Geodetskog fakulteta, izv. prof. dr. sc. Almin Đapo, nakon čega su se studentima i poslodavcima obratili Željko Perić, ing. geod., predsjednik Udruge geodetsko –  geoinformatičke struke – Hrvatske udruge poslodavaca te glavni ravnatelj Državne geodetske uprave, dr. sc. Damir Šantek.

Tijekom dana karijera, studentima se predstavilo 11 tvrtki iz područja geodezije i geoinformatike.

Nakon predstavljanja tvrtki, putem virtualnih soba kreiranih za svaku pojedinu tvrtku, studenti su imali priliku direktno postaviti pitanja predstavnicima tvrtki o mogućnostima obavljanja stručne prakse, usavršavanja u tvrtki, kao i mogućnostima stalnog zaposlenja.

Na Danu karijera sudjelovalo je 106 studenata i predstavnika tvrtki.