Erasmus+ mobilnost na Inženjerskom fakultetu Benha Sveučilišta, Egipat

U drugom krugu Natječaja za mobilnost nastavnog i nenastavnog osoblja u okviru Erasmus+ programa Ključna aktivnost 1 (KA131), međunarodna mobilnost prema trećim zemljama koje nisu pridružene programu, izv. prof. dr. sc. Vesna Poslončec-Petrić i asistentica Iva Cibilić, mag, ing, geod, et geoinf. sudjelovale su u Erasmus mobilnosti na Sveučilištu Benha u Kairu, Egipat.

Ova mobilnost označava našu predanost međunarodnoj suradnji i akademskoj razmjeni, poticanju međusobnog razumijevanja i suradnju između Sveučilišta u Zagrebu Geodetskog fakulteta i Benha Sveučilišta iz Kaira, Egipat.

Tijekom svog boravka na Bencha Sveučilištu, od  8. do 17. travnja 2024., kolegice su održale predavanja studentima na Zavodu za Geomatiku Inženjerskog fakulteta, aktivno sudjelovale na radionicama „Selected Topics in Spatial Sciences“ i “GeoQuest 2024: Mapping the Future of Spatial Sciences” o uspostavi nacionalne infrastrukture prostornih podataka u Egiptu te su sudjelovale u provedbi radionice prikupljanja buke i naknadnoj obradi i analizi podataka.

Erasmus programi mobilnosti služe kao neprocjenjive prilike za profesionalni razvoj, kulturno uzdizanje i razmjenu najboljih praksi u obrazovanju i istraživanju. Naše su kolegice imale priliku surađivati s akademskom zajednicom na Sveučilištu Benha zajedno s predstavnicima privatnog i javnog sektora u polju geodezije u Egiptu pridonoseći svojim uvidima i iskustvima, a ujedno su stekle vrijedna znanja i perspektive od svojih kolega u Kairu. Ova razmjena ideja i stručnosti nedvojbeno će obogatiti obje institucije i utrti put budućoj suradnji.