Izv. prof. dr. sc. Zlatko Lasić (12.10.1948. – 15.02.2024.)

Dana 15. veljače 2024. u 76. godini života preminuo je naš dragi umirovljeni profesor Zlatko Lasić, dugogodišnji djelatnik Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Zlatko Lasić je rođen 12. listopada 1948. u Zagrebu. Diplomirao je 1974., a odmah nakon diplomiranja zaposlio se u geodetskoj tvrtki Geozavod u Zagrebu. Zatim je jedno vrijeme, prije nego se zaposlio kao asistent na Geodetskom fakultetu, radio u Uredu za katastar i geodetske poslove u Zaboku i u tom periodu je položio stručni ispit. 1977. u svojstvu asistenta zapošljava se na Geodetskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu gdje je 1984. magistrirao, a 1997. doktorirao. Objavio je više znanstvenih i stručnih članaka te bio mentor više od 100 diplomskih radova. Pohađao je i uspješno završio nastavu za pedagošku izobrazbu sveučilišnih nastavnika. Od ak. god. 1985./1986. povjerena su mu predavanja iz predmeta Geodetski instrumenti. Bio je na stručnom usavršavanju u Japanu gdje je 1986. boravio mjesec dana na specijalizaciji za geodetske instrumente u tvrtki Sokkisha. Bio je profesor s velikim praktičnim iskustvom koje je s nesebičnim zalaganjem prenosio studentima na svojim predavanjima, a također je rado prenosio svoje znanje i iskustvo na mlađe kolege. Profesor Lasić će ostat u sjećanju generacijama studenata i zaposlenika Geodetskog fakulteta po ustrajnosti pri prenošenju svoga iskustva i znanja te entuzijazmu u stjecanju novih znanja i spoznaja o geodeziji i geodetskim instrumentima.