Mr.sc. Damjan Jovičić (15.8.1935.-28.2.2021.)

U nedjelju 28. veljače u 86. godini života preminu je Mr.sc. Damjan Jovičić, dugogodišnji predavač matematičkih kolegija na Geodetskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Mr.sc. Damjan Jovičić rođen je u Pješćanici, općina Vrginmost 15.08.1935. godine. Osnovnu školu pohađao je u Karlovcu, a srednju školu završio je u Zagrebu. Prirodoslovno-matematički fakultet, studij matematike i fizike završio je 1962. te se zaposlio kao profesor matematike u osnovnoj školi u Vrginmostu. U zvanje asistenta na Prirodoslovno-matematički fakultetu izabran je 1963. godine gdje radi sve od 1977. Na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu je magistrirao 1972. godine. Na Geodetski fakultet Sveučilišta u Zagrebu prešao je 1977. gdje je radio kao viši predavač iz matematičkih kolegija sve do umirovljenja 1. listopada 2000. godine. Kolega Jovičić ostat će u sjećanju generacijama studenata Geodetskog fakulteta kojima je predavao.