Na Erasmus+ natječaju Geodetskom fakultetu prihvaćena za financiranje tri projekta!

Na natječaju za Erasmus+ projekte izgradnje kapaciteta u visokom obrazovanju za 2019. godinu timu Geodetskog fakulteta na čelu s prof. dr. sc. Željkom Bačićem i doc. dr. sc. Vesnom Poslončec-Petrić prihvaćena su i odobrena za financiranje tri projekta:

Business driven problem-based learning for academic excellence in geoinformatics – GEOBIZ, nositelj Geodetski fakultet, među-regionalni projekt koji obuhvaća partnerske zemlje Albaniju, Bosnu i Hercegovinu, Crnu Goru, Kosovo i Moldaviju uz sudjelovanje partnera iz Belgije, Njemačke i Srbije. (Opet smo jedini nositelj CBHE projekta na Sveučilištu u Zagrebu!)

Spatial Data Infrastructures and Earth Observation Education and Training for North-Africa – SEED4NA, nositelj Katolički univerzitet  Leuven, Belgija. Projekt se izvodi u Alžiru, Egiptu, Maroku i Tunisu uz sudjelovanje programskih partnera iz Belgije, Hrvatske, Nizozemske, Njemačke i Švedske.

University Network for Disaster Risk Reduction and Management in Indian Ocean Rim – UN4DRR, nositelj Slobodno sveučilište Brisel (Vrije Univesiteit Brussels), Belgija. Projekt se izvodi u Indoneziji, Sri Lanki i Maldivima uz sudjelovanje programskih partnera iz Belgije, Cipra, Hrvatske i Španjolske.

Svi projekti realiziraju se u razdoblju kraj 2019. – početak 2023. godine. Ukupna vrijednost projekta iznosi 2,8 miliona Eura.