Održana međunarodna konferencija „International Conference on Earth Observation and Geo-spatial Information (ICEOGI 2023) – Alžir

U okviru Erasmus+ SEED4NA projekta od 22. do 24. svibnja 2023. održana je međunarodna konferencija „International Conference on Earth Observation and Geo-spatial Information (ICEOGI 2023)“. Konferenciju je organiziralo Sveučilište znanosti i tehnologije Houdine Boumediene u Alžiru (Faculté de Génie Electrique, Université des Sciences et de Technologie Houari Boumediene), jedno od partnerskih sveučilišta na SEED4NA projektu.

Na konferenciji su predstavnici Geodetskog fakulteta održali nekoliko izlaganja od kojih posebno izdvajamo pozvano predavanje dr. sc. Zvonimira Nevistića na temu „UAV – Flight Planning, Regulation, Processing and Applications“. Osim pozvanog predavanja, svoja su znanstvena istraživanja predstavili i Iva Cibilić, mag.ing. geof. et geoinf., s radom „3D Modeling of the Scientific and Educational Campus Borongaj Using Unmanned Aerial Vehicle“ (Iva Cibilić, Vesna Poslončec-Petrić, Nina Matošić), dr. sc. Zvonimir Nevistić na temu „Application of Digital Twin in City Management“ (Lucija Šain, Željko Bačić, Zvonimir Nevistić) – dobitnik nagrade za NAJBOLJI KONFERENCIJSKI RAD, Anja Batina, mag. ing. geod. et geoinf. kroz „Data cubes – A Modern Approach for Handling Earth Observation Data“ (Anja Batina), Karlo Kević, mag. ing. geod. et geoinf. s “Availability and Accessibility of Open Data Relecant for Urban Planning: A Case Study of Zagreb, Croatia“ (Karlo Kević, Hrvoje Tomić, Željko Bačić, Darko Šiško) te izv. prof. dr. sc. Vesna Poslončec-Petrić s predavanjem na temu „Modernization of Geoinformatics Curriculum Based on Problem-Based Learning – Experiences of the GEOBIZ Project“ (Vesna Poslončec-Petrić, Željko Bačić, Zvonimir Nevistić).

Podsjetimo, SEED4NA je Erasmus+ CBHE projekt u čijem konzorciju važnu ulogu ima Geodetski fakultet. Projekt je započeo 2020. te za cilj ima poboljšanje kvalitete visokog obrazovanja u sjevernoj Africi u području infrastruktura otvorenih podataka (SDI) i opažanja zemlje (EO).

Više o aktivnostima projekta, rezultatima, ali i samoj konferenciji možete pronaći na poveznici seed4na.eu.