Posjet učenika Obrtničke i tehničke škole Dubrovnik

Dana 25. studenog 2022. godine nastavnici i učenici 2. razreda (tehničar geodezije i geoinformatike) i 3. razreda (geodetski tehničar) Obrtničke i tehničke škole Dubrovnik posjetili su Geodetski fakultet Sveučilišta u Zagrebu. Goste iz Dubrovnika pozdravili su prodekan za nastavu i studente izv. prof. dr. sc. Ante Marendić te prodekan za financije i poslovanje izv. prof. dr. sc. Mateo Gašparović. Nakon što su nastavnici i učenici upoznati s organizacijom i radom Geodetskog fakulteta te sa studijskim programima koji se izvode na Geodetskom fakultetu, izv. prof. Gašparović održao je predavanje Daljinska istraživanja u službi praćenja stanja šuma, nakon čega je predstavnica studentskog zbora Iva Križić upoznala goste s aktivnostima studentskog zbora Geodetskog fakulteta.

Nakon predavanja, gosti su razgledali predavaonice, računaonice te Laboratorij za mjerenje i mjernu tehniku u prizemlju Fakulteta gdje je prof. dr. sc. Mladen i Antonio Tupek mag. ing. geod. et geoinf. upoznali s načinom održavanja praktične nastave na fakultetu, s mjernim instrumentima i radom Laboratorija.