Potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za obnovu zgrade Arhitektonskog, Građevinskog i Geodetskog fakulteta oštećene u potresu

Potpisnici ugovora

U Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu svečano su uručena 42 ugovora o dodjeli bespovratnih financijskih sredstava za obnovu infrastrukture 24 visokoškolskih i znanstvenih ustanova pogođenih potresom u ukupnom iznosu od 2.140.837.980 kuna. Ugovore visokim učilištima i znanstvenim institutima stradalima u potresu dodijelio je predsjednik Vlade RH Andrej Plenković i ministar znanosti i obrazovanja Radovan Fuchs.

Sredstva će se koristiti za provedene hitne mjere zaštite, usluga utvrđivanja stanja, izrade snimki zatečenog stanja, izrada dokumentacije za provedbu i sama provedba dovođenja zgrada u prijašnje stanje ili cjelovite obnove koja podrazumijeva dodatno poboljšanje konstrukcija uz prilagodbu suvremenim standardima zgrada te izvođenje radova osiguranja i stabiliziranja oštećenih dobara.

Ugovorom su Arhitektonskom, Građevinskom i Geodetskom fakultetu od Ministarstva znanosti i obrazovanja RH, dijelom i iz Fonda solidarnosti Europske unije (FSEU), osigurana znatna sredstva (203.149.470,00 kn) za obnovu zgrade (opreme i infrastrukture) u Kačićevoj 26.

Više na https://mzo.gov.hr/vijesti/dodijeljeno-vise-od-2-milijarde-kuna-za-obnovu-infrastrukture-u-podrucju-visokog-obrazovanja-i-znanosti-ostecene-potresom/4436