Predstavljanje solarnog automobila Visoke škole iz Bochuma

U okviru svoje Europske turneje predstavljanja solarnog automobila Visoke škole iz Bochuma, studenti okupljeni oko BoSolarCar projekta, 31. kolovoza 2022. posjetili su Geodetski fakultet.

Podršku entuzijastičkom projektu BoSolarCar time, koji vlastitim solarnim automobilom u 100 dana namjerava prijeći 15.000 km duž Europe pružilo je i Geodetski fakultet, partner Visoke škole Bochum u Erasmus+ projektima, Fakultet elektrotehnike i računarstva, Njemačkog veleposlanstva u Hrvatskoj i Njemačko-hrvatske industrijske i trgovinske komore organiziranjem prigodne radione na temu primjene solarne energije i naprednih tehnologija u transportu.

Nakon pozdravnih govora dekana Geodetskog fakulteta prof. dr. sc. Almina Đape te prigodnog obraćanja gosp. Haralda Seibela, stalnog zamjenik veleposlanika Savezne Republike Njemačke u Republici Hrvatskoj i voditelja Odjela za gospodarstvo održana su dva uvodna predavanja:

•  Istraživanja i projekti elektromobilnosti na Fakultetom elektrotehnike i računarstva, Domagoj Badnjak, mag. ing., FER
  • Suradnja GEOF-HSBO kroz Erasmus+ projekte, izv. prof. dr. sc. Vesna Poslončec-Petrić, Geodetski fakultet

Naravno, najveća pažnja posvećena je predavanju i predstavljanju projekta Bochum SolarCar 2022, koje je održao Bochum SolarCar tim. Radionica je završila demonstracijom mogućnosti solarnog automobila i naravno… svi smo imali priliku sjesti za upravljač.

Zahvaljujemo ekipi ç-a na demonstraciji projekta, želimo im puno uspjeha u daljnjem putovanju Europom i implementaciji projekta BoSolarCar projekta.

Želite li i dalje pratiti avanture BoSolarCar-tima, njihov blog je dostupan na: www.bosolarcar.de dok su utisci iz Zagreba opisani na Tag 69 – Zagreb in Kroatien.