prof. dr. sc. Krsto Šimičić (3.12.1936. – 16.6.2022.)

Dana 16. lipnja 2022. godine u 86. godini života preminuo je naš dragi i uvaženi prof. dr. sc. Krsto Šimičić, dugogodišnji profesor Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (1979. – 2003.). Profesor Šimičić je rođen 3.12.1936. u Barbatu na otoku Rabu. Diplomirao je, magistrirao i doktorirao na Geodetskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Objavio je više znanstvenih i stručnih članaka te bio mentor više od 150 diplomskih radova. Bio je jedan od rijetkih profesora s vrlo velikim praktičnim iskustvom, koje je s iznimnim zalaganjem prenosio studentima na svojim predavanjima. Osobito praktično iskustvo i angažman profesor Šimičića je pokazao na studentskoj praksi u Lipnici ak. god. 1987./1988. i 1988./1989. kada je po prvi puta primijenjena tada suvremena geodetska mjerna stanica WILD TC 1600, a nabavljena je upravo njegovom zaslugom. Osim toga, sve do umirovljenja prof. Šimičić s velikim je zadovoljstvom organizirao i vodio studentske prakse na svom otoku Rabu. Također, od 1989. do umirovljenja održavao je nastavu iz obaveznih predmeta Praktična geodezija IV i Izrada planova. Profesor Šimičić ostat će u sjećanju generacijama studenata Geodetskog fakulteta po neumornoj ustrajnosti pri prenošenju svoga velikog iskustva i znanja te blagoj i smirenoj naravi te optimizmu koji su ga kroz život uvijek pratili.