SCOSTEP nagrada

Još je jedna prestižna nagrada dospjela u ruke dr. sc. Mateje Dumbović sa Opservatorija Hvar Geodetskog fakulteta sveučilišta u Zagrebu.  Radi se o  SCOSTEP nagradi za izuzetan doprinos u istraživanju utjecaja Sunca na Zemlju u kategoriji: „znanstvenici u ranoj fazi karijere“. SCOSTEP organizacija djeluje u okviru International Science Council (ISC), a  glavna im je zadaća održavanje međunarodnih programa i radionica u području fizike Sunca i Svemirske prognostike čime promoviraju područje istraživanja i olakšavaju međunarodnu suradnju znanstvenika. Od 2013. godine SCOSTEP dodjeljuje nagrade za izuzetne doprinose u ukupno tri različite kategorije čime se odaje priznanje znanstvenicima za izuzetan istraživački doprinos. Vrijedi napomenuti kako je dr. sc. Mateja Dumbović prije svega par tjedana dobila i godišnju nagradu Arne Richter koju dodjeljuje European Geoscience Union (EGU), a o tome možete više saznati na poveznici.