Završna konferencija SEED4NA projekta

Završna konferencija  Erasmus+ CBHE „SDI and EO Education and Training for North Africa“ – SEED4NA (610328-EPP-1 -2019-1-BE-EPPKA2-CBHE-JP) projekta, čiji je hrvatski partner Geodetski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, održala se od 8. do 11. siječnja 2024. godine u Rabatu, Maroko. Konferenciju je organizirao Institut za agronomiju i veterinarstvo Hassan II (Institut Agronomique et Veterinaire Hassan II), jedan od partnera na projektu.

Na konferenciji su predstavljeni rezultati projekta i prikazane suradnje među partnerima.

Prof. dr. sc. Željko Bačić održao je pozvano predavanje na temu „EO and SDI in Education – Practical Support in Disaster Risk Reduction and Recovery“. U nastavku Finalne konferencije djelatnici Geodetskog fakulteta održali su prezentacije o uspješnim realizacijama projekta, pa je tako dr. sc. Zvonimir Nevistić održao prezentaciju na temu „Relevancy of education on Drons in scope of variety of applications“, Iva Cibilić, mag.ing. geof. et geoinf. i izv. prof. dr. sc. Vesna Poslončec-Petrić su predstavile suradnju s Sveučilištem u Aleksandriji pod naslovom  „Fostering Scientific Cooperation through Noise Mapping Project“.

Podsjetimo, SEED4NA je Erasmus+ CBHE projekt u čijem konzorciju važnu ulogu ima Geodetski fakultet. Cilj projekta je poboljšanje kvalitete visokog obrazovanja u sjevernoj Africi u području infrastruktura otvorenih podataka (SDI) i opažanja zemlje (EO). Projekt je započeo 15. siječnja 2020. a završio 15. siječnja 2024.

Više o aktivnostima projekta, rezultatima, ali i samoj konferenciji možete pronaći na poveznici seed4na.eu i u dokumentu.