geof@unizg.hr + OSM = platforma potres2020

Pregled aktivnosti možete pogledati ovdje.

Poštovane kolegice i kolege, dragi naši studenti,

Geodetski fakultet Sveučiliša u Zagrebu koordinira aktivnosti za optimalno korištenje platforme koju je uspostavila hrvatska OpenStreetMap-zajednica: https://potres2020.openit.hr/views/map

Ishođene su sve potrebne dozvole i uskoro ćemo imati na raspolaganju snimke područja Petrinje koje je napravila HGSS.

Zadatak br. 1: iz snimaka će biti potrebno napraviti ortofoto (koristeći Agit Metashape ili drugi odgovarajući softver)

Zadatak br. 2: na temelju ortofota i provjerenih podataka s terena bit će potrebno ažurirati OpenStreetMap

Zadatak br. 3: Paralelno s ažuriranjem kartografskih podloga bit će aktivirano prikupljanje prijava s terena, koje će također trebati obrađivati.

Na zadacima 1 i 2 namjeravamo angažirati volontere/stručnjake iz Hrvatske i inozemstva, dok je zadatak br. 3 kontinuirana aktivnost domaćih volontera koja ne traži veliko tehničko znanje.

Lijepo molimo sve studente Geodetskog fakulteta koji posjeduju tehnička znanja za obavljanje zadataka 1 i 2 (ili poznaju volontere/stručnjake koji to znaju i žele raditi) da nam se jave na adresu potres@geof.unizg.hr.

Zajedno smo jači!